Szeroki wybór blenderów – jaki kupić?

Szeroki wybór blenderów – jaki kupić?

W ostatnim czasie blendery stały się niezwykle popularnymi urządzeniami, które wszyscy chcieliby mieć w swojej kuchni. Ich duży wybór sprawia jednak, że ciężko jest podjąć decyzję. Czym zatem warto się kierować kupując blender?

 

Cena = jakość?

Dla wielu osób cena jaką trzeba zapłacić za dobry blender to bardzo ważna informacja. Nie każdy może sobie pozwolić na wydanie sporej sumy na tego typu sprzęt, ale nie musi to wcale oznaczać, że do wyboru mamy produkty o niskiej jakości. Nierzadko bowiem, podobne do siebie pod względem parametrów blendery, mogą znacząco różnić się cenowo. Dlatego warto pamiętać, że nie w każdym przypadku droższe jest najlepsze. Obecnie, w sklepach można znaleźć zarówno blendery za 25 złotych, jak i te, których cena sięga tysiąca złotych.

 

Rodzaje blenderów

Wyróżniamy dwa główne typy blenderów: ręczne oraz kielichowe. Czym się one różnią? Blendery kielichowe być może zajmują nieco więcej miejsca w kuchni, jednak zwykle dysponują większą mocą. Dzięki temu, radzą sobie one doskonale z rozbijaniem nawet bardzo twardych produktów, takich jak chociażby lód. Z kolei blendery ręczne bez problemu zmieszczą się w każdej szafce, ale musimy się liczyć z tym, iż ich moc jest nieco słabsza.

 

Jaką moc powinien mieć blender?

Wiele osób, które miało już doświadczenia z różnymi blenderami, twierdzi, że dobre urządzenie, który posłuży nam przez dłuższy czas, powinno mieć moc powyżej 500 W. Nie ma sensu łudzić się, że słabsze blendery to oszczędność energii, gdyż do wykonania konkretnej pracy będą potrzebowały znacznie więcej czasu niż urządzenia o wyższej mocy.

 

Obudowa

Jeśli chodzi o obudowę blendera, to do wyboru mamy te zrobione ze stali nierdzewnej oraz plastiku. Jak można się domyślić, w tym porównaniu nieco lepiej wypada stal, gdyż jest trwalsza, elegancko się prezentuje i w przeciwieństwie do białej, plastikowej obudowy zwyczajnie nie żółknie z czasem. Niestety blendery z obudową stalową są droższe, dlatego musimy być przygotowani na nieco większy wydatek.

 

Opcje regulacji szybkości

Wybierając blender, najlepiej jest zdecydować się na taki, który posiada kilka przycisków zmieniających szybkość, a to z uwagi na fakt, iż różne produkty po prostu wymagają różnego stopnia zmielenia. Dobrze też, jeśli blender posiada przycisk funkcji turbo, który wyjątkowo często przydaje się podczas przygotowywania posiłków.

 

Najlepszy blender na rynku Kwestie praktyczne

Blender, który wybierzemy powinien posiadać jak najlepsze parametry, ale oprócz tego warto sprawdzić czy nie będziemy mieć problemów z jego umyciem. Pojemniki oraz końcówki blendera muszą być łatwe w demontażu, dzięki czemu ich umycie pod bieżącą wodą zajmie nam kilka chwil. Dobrze też, jeśli będzie istniała możliwość umycia poszczególnych elementów takiego blendera w zmywarce. Oczywiście pomijając jego główną część, w której znajduje się silnik. W tym przypadku używamy jedynie gąbki lub szmatki.

 

Owadów 24B 26-332 Sławno

+48 447554359

kontakt@greenis-blender.pl