Proste sposoby na ulepszenie menu obiadowego w szkole

Proste sposoby na ulepszenie menu obiadowego w szkole

Wyżywienie setek dzieci to nie lada zadanie. Ważne jest, aby w szkołach oferowano posiłki, które są pożywne, sycące i zachęcające dla dzieci w każdym wieku. Znacie już podstawy: podawać dużo owoców i warzyw, wybierać produkty pełnoziarniste, unikać zbyt dużej ilości cukru, sodu i tłuszczów nasyconych. Co jeszcze można zrobić, aby każdy uczeń otrzymał w szkole zbilansowany posiłek? Oto trzy proste sposoby na poprawienie szkolnego menu obiadowego.

Skup się na różnorodności

Szkoła jest dla uczniów miejscem, w którym wiele się powtarza. Choć stabilna rutyna może być dobra, nie chcesz, by dzieci czuły się znudzone. Jednym z prostych sposobów na poprawienie szkolnego menu obiadowego jest oferowanie dużej różnorodności w ciągu całego roku szkolnego. Wypróbuj nowe przepisy i sposoby przyrządzania potraw. Na przykład, od czasu do czasu zastąp tater tots frytkami ze słodkich ziemniaków. Albo oferuj różne rodzaje sałatek w ciągu miesiąca. Nowe opcje sprawią, że menu będzie interesujące i zachęcą dzieci do próbowania nowych potraw.

Pamiętaj o wielkości porcji

Wielkość porcji jest ważnym elementem prawidłowego odżywiania. Rób, co możesz, aby pogodzić krajowe przepisy zdrowotne z potrzebami uczniów. Należy pamiętać, że dzieci rosną, a wiele z nich ma zajęte dni, w których uprawia sport i ma inne zajęcia pozaszkolne. Zdrowe porcje pożywnych produktów zapewnią uczniom paliwo, którego potrzebują, by przetrwać cały dzień.

Uzupełnij swoje menu dodatkami lub alternatywami

Innym sposobem na zapewnienie dzieciom różnorodności i wartości odżywczych jest dawanie im możliwości wyboru. Dodatki i alternatywy dają uczniom możliwość wyboru, a jednocześnie zapewniają, że jedzą zdrowo. Ustawienie baru sałatkowego to świetna alternatywa dla uczniów, którzy chcą sami komponować swoje zdrowe posiłki. Można też podawać świeże dodatki, np. soki z sokowirówki. Dodatkowe opcje sprawiają, że posiłki są ciekawsze, a dzieci mają większą swobodę w wyborze dań.

Podawanie świeżych soków owocowych lub warzywnych to świetny sposób na ubarwienie szkolnych obiadów. Zainwestuj w sokowirówkę z Juicernet i już dziś zapewnij swojej stołówce sukces.

Owadów 24B 26-332 Sławno

+48 447554359

kontakt@greenis-blender.pl