Jak wybrać odpowiedni blender?

Jak wybrać odpowiedni blender?

W ostatnich latach blendery stały się niemal obowiązkowym elementem wyposażenia każdej kuchni. Są one bardzo przydatne podczas przygotowywanie każdego rodzaju posiłków, dlatego zdecydowanie warto mieć taki sprzęt w domu. Jak jednak wybrać ten najlepszy?

Można uznać, że swoją popularność blendery zawdzięczają pewnego rodzaju modzie na zdrowe odżywanie. Coraz więcej osób chciało własnoręcznie przygotowywać przepyszne zupy kremy, koktajle owocowe, sosy czy puree warzywne, a jak wiadomo takie potrawy najlepiej smakują, gdy mają bardzo gładką konsystencję. Blender stał się zatem czymś nieodzownym w codziennym życiu, również w przypadku rodziców małych dzieci.

Szukając dobrego blendera powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry. Tak jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, bardzo ważne jest to jaką mocą dysponuje. Wśród tych najbardziej nowoczesnych blenderów, z pewnością natkniemy się na te, których moc wynosi od 600 do 700 watów. Zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę i nawet wydać nieco więcej, gdyż sprawdzą się doskonale w niemal każdej sytuacji i zwykle są po prostu trwalsze.

Do wyboru klienci mają również blendery ze stopą metalową lub plastikową. O ile te drugie kosztują mniej, to jednocześnie nie są tak trwałe jak blendery ze stopą metalową i są bardziej podatne na odbarwienia. Ogromnie istotne jest również to by blender posiadał ostrza ze stali nierdzewnej, najlepiej z ząbkami, które gwarantują ich wolniejsze zużywanie się.

Zastanawiając się nad zakupem blendera kielichowego, będziemy musieli zdecydować między szklanym a plastikowym. Ze względu na ich większą wagę, blendery szklane są znacznie stabilniejsze i co równie istotne łatwiej się je czyści, dlatego warto postawić właśnie na nie. Pamiętajmy także, że urządzenie to należy czyścić po każdym użyciu, dlatego poszukajmy blendera, który będzie można szybko rozmontować. Dobrze także, jeśli poszczególne elementy będzie można umyć przy pomocy zmywarki.

Kiedy już ograniczymy nasz wybór do kilku modeli, pozostaje sprawdzić, który producent oferuje nam lepsze czy bardziej przydatne gadżety dodatkowe. Kupując blender lepszej jakości możemy otrzymać na przykład rozdrabniacz do lodu, końcówkę spieniającą mleko lub ubijającą czy też miskę do robota kuchennego. Posiadając takie elementy możemy właściwie zastąpić wielofunkcyjnego robota kuchennego właśnie takim nowoczesnym blenderem. Warto zatem poświęcić nieco naszego czasu i wybrać najwyższej jakości sprzęt, który będzie nam służył przez długi czas.

 

Owadów 24B 26-332 Sławno

+48 447554359

kontakt@greenis-blender.pl