Jak wybrać najlepszy blender do przygotowywania koktajli – smoothie?

Jak wybrać najlepszy blender do przygotowywania koktajli – smoothie?

Do głównych zadań blendera należy przede wszystkim rozdrabnianie, mieszkanie ze sobą oraz miksowanie różnego rodzaju składników pokarmowych. Z blenderów korzystają najczęściej osoby, którym zależy na utrzymaniu szczupłej sylwetki oraz dbający o zdrowy styl życia. Urządzenia te pozwalają nam na przygotowanie zdrowych koktajli warzywnych i owocowych. Dodatkowo mogą być stosowane do rozdrabniania produktów takich jak lód do drinków, orzechy czy cebula. Decydując się na wybór najlepszego dla nas blendera, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

 

Rodzaje blenderów

Na rynku obecne są dwa rodzaje blenderów – ręczne oraz automatyczne. Każdy z nas musi zastanowić się, który z blenderów bardziej mu się przyda. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rozmiary naszej kuchni. W tej mniejszej lepiej sprawdzą się blendery ręczne, ponieważ zajmują znacznie mniej miejsca. Natomiast jeżeli w naszej kuchni znajdują się szerokie, przestronne blaty, możemy zdecydować się na wybór blendera kielichowego.

Do zalet blenderów ręcznych możemy zaliczyć ich nieduże rozmiary, wygodę użytkowania, możliwość miksowania składników znajdujących się w dowolnej misce, garnku czy też innym pojemniku oraz ochronę ostrza, zapobiegającą rozpryskiwaniu. Dodatkowo nowocześniejsze urządzenia posiadają wygodny, dopasowujący się do dłoni uchwyt i kształt.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup blendera kielichowego, wraz z nim otrzymamy szklany, estetyczny dzbanek, w którym będziemy mogli miksować składniki. Dodatkowe przyssawki gwarantują jego stabilność oraz przymocowanie do podłoża. Blendery kielichowe najczęściej mają wyższą moc, dzięki czemu łatwiej jest rozdrobnić nimi na przykład orzechy. Ich zaletą jest też fakt, że pracują samodzielnie.

 

Zasilanie oraz moc blendera

To oczywiste, że im wyższa moc blendera, tym lepsze rozdrobnienie składników. Moc poniżej 200 W może nie wystarczyć do rozdrobnienia twardszych owoców i warzyw, dlatego warto, by jego moc wynosiła co najmniej 500 W. Jeżeli zakupimy blender o mocy 750 W, to możemy być pewni, że rozdrobni nawet najtwardsze, mrożone owoce i lód.

Decydując się na zakup blendera, weźmy również pod uwagę jego głośność pracy, materiały, z których został wykonany – warto wybrać te najtrwalsze, łatwość czyszczenia, a także możliwość włączenia trybu pulsacyjnego.

Wybór odpowiedniego blendera musi być przemyślany. Weźmy zatem pod uwagę, jakiego rodzaju urządzenia potrzebujemy, jakie powinno posiadać funkcje i dodatkowe elementy. Dzięki temu zyskamy wielofunkcyjnego pomocnika kuchennego, który pozwoli przygotować nam koktajle, sosy oraz gęste zupy – kremy. Z pewnością posłuży nam on przez długie lata.

 

Owadów 24B 26-332 Sławno

+48 447554359

kontakt@greenis-blender.pl