Wybór pomiędzy sokowirówką a wyciskarką

Wybór pomiędzy sokowirówką a wyciskarką

Picie domowych soków przynosi szereg korzyści dla zdrowia i samopoczucia, jest też wielką przyjemnością. Warto więc zainwestować we własne urządzenie do ich przygotowywania – sokowirówkę lub wyciskarkę do soku.

Jak często chcesz robić soki?

Robienie soku to nie tylko sam proces, ale i późniejsze czyszczenie urządzenia. Sokowirówki są dość uciążliwe w czyszczeniu. Nie każdemu będzie to przeszkadzało, jednak większość osób nie ma ochoty codziennie poświęcać kilkunastu minut na rozkręcenie i umycie sokowirówki. Dlatego właśnie osobom, które chciałyby częściej przygotowywać soki, poleca się wyciskarkę, którą łatwiej jest utrzymać w czystości.

Jakie warzywa i owoce?

Z popularnymi, klasycznymi owocami i warzywami, takimi jak marchew czy jabłko, poradzi sobie każda sokowirówka. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tylko wyciskarka jest w stanie przerobić na smaczny, zdrowy sok warzywa liściaste (pietruszkę czy zioła) oraz owoce jagodowe.

Czy warto kupić wyciskarkę do soków

Sok klarowny, czy gęstszy?

Soki z wyciskarek zawierają drobne cząstki miąższu, dlatego są gęstsze, niż te pochodzące z sokowirówek. Dzięki temu zachowują też więcej substancji odżywczych, mają także sporo błonnika. Wybór pomiędzy sokiem rzadszym a gęstym to kwestia zdrowia, ale i upodobań.

Czy stawiasz przede wszystkim na zdrowie?

Sok z wyciskarki jest zdrowszy – to niepodważalny fakt. Nie ulega utlenieniu, zachowuje więc swoje wartości odżywcze. To właśnie soki z wyciskarek stosuje się w rozmaitych terapiach pomocniczych. Sokowirówka wprawdzie pracuje szybciej, jednak jeśli jest kiepskiej jakości, otrzymany sok może mieć mniej wyrazisty smak i zapach. Poszukując urządzenia, które pozwoli przygotowywać najzdrowsze soki, warto postawić na wyciskarkę, najlepiej dwuślimakową. Lepiej zainwestować w urządzenie, które kupione owoce zmieni w możliwie najlepszy jakościowo produkt i pozwoli cieszyć się codziennie zdrowym sokiem.

Jak dużo soku?

Ostatnią ważną kwestię stanowi ilość soku. Sokowirówka pracuje niezaprzeczalnie szybciej. Może jednak czasem wymagać przerw na czyszczenie sitka, zwłaszcza jeśli miąższ nie wypada od razu na zewnątrz. To spowalnia cały proces. Wyciskarki, zwłaszcza dwuślimakowe, są powolne, pracują za to bez żadnych przerw i nie wymagają czyszczenia w trakcie. Proces przygotowania soku z ich użyciem jest dłuższy, ale nie bardzo długi - to około 5 minut na przygotowanie litra soku przy maksymalnej wydajności. Czasem warto przemyśleć poświęcenie kilku minut więcej dla uzyskania lepszej jakości wyrobu.

Owadów 24B 26-332 Sławno

+48 447554359

kontakt@greenis-blender.pl