Czym jest blender?

Czym jest blender?

Niektórzy uważają, że blender jest rodzajem miksera. Owszem, ich działanie jest podobne, jednak trzeba mieć na uwadze, iż jest to urządzenie zupełnie niezależne (wyjątek stanowią roboty kuchenne rozszerzone o funkcje blendera). Sprzęt ten jest zasilany elektrycznie, wykorzystuje się go do miksowania produktów lub mieszania ich w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach, które nierzadko stanowią jego integralną część.

Wśród blenderów wyróżniamy dwa typy - stojący oraz ręczny. Zasadniczą różnicą między nimi jest moc silnika, te stojące zazwyczaj wyposażone są w silnik o większej mocy. Gdy decydujemy się na kupno urządzenia warto wziąć pod wzgląd to jak często będziemy go używać, a także do czego.

Blendery z uchwytem są wygodniejsze w użyciu, możemy z nich korzystać w pojemnikach o dowolnym rozmiarze. Mają jednak słabszy silnik, więc by zapobiec jego przegrzaniu niezbędne będą przerwy w pracy. Stojące wyposażone są w pojemnik, w którym umieszczamy produkty i określamy czas pracy blendera. Najmniejsze z dostępnych na rynku w zestawie zawierają pojemnik wielkości kubka, są przeznaczone do codziennego stosowania, do miksowania warzyw czy owoców.

Głównym zamysłem produkcji blenderów jest produkcja koktajli, także tych z alkoholem. Z pomocą blendera przygotujemy nie tylko zdrowy i pożywny koktajl, ale także zmiksujemy składniki do pesto czy domowego sosu, a to wszystko w zaledwie kilka minut.

Blendery zapewniają użytkownikom wysoki komfort pracy, a także spełniają wymogi bezpieczeństwa. Coraz więcej modeli wyposażonych jest w dodatkowe akcesoria, by jeszcze bardziej uprzyjemnić pracę. Są doskonałymi urządzeniami umożliwiającymi stworzenie smacznych koktajli pełnych witamin i nie tylko. Przede wszystkim blendery są wygodne, funkcjonalne, zajmują mało miejsca i są łatwe w użyciu.

 

Owadów 24B 26-332 Sławno

+48 447554359

kontakt@greenis-blender.pl